Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w sobotę 25 sierpnia na teren boiska sportowego w Szewcach.

Dożynki rozpoczną się o godz. 14.00 w msza świętą w kościele pw. św. Anny, następnie ulicą Strzeszowską przejdzie korowód dożynkowy na teren boiska.

W programie imprezy są m. in. występy zespołów ludowych z terenu Gminy Wisznia Mała, pokaz mażoretek oraz koncert gwiazdy, którą w tym roku będzie zespół „Łobuzy”, znany m.in. z przeboju „Ona czuje we mnie piniądz”. Przed Łobuzami wystąpi zespół uElektrogórale, znany w gminie m.in. z imprezy z okazji Dnia Kobiet, która odbyła się w tym roku w Ośrodku Kultury Sportu i rekreacji w Wiszni Małej.

Wśród atrakcji towarzyszących wymienić należy m. in.: dożynkowy Turniej Sołectw, pokaz sztuki walki rycerskiej, prezentację klasycznych motocykli, pokaz szkolenia psów, bibliotekę plenerową, stoiska handlowe z rękodziełem i produktami lokalnymi oraz loteria fantowa.

Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych czekać będą m. in. Park Rozrywki „Ekologiczna Farma” (tzw. megadmuchańce), Miasteczko Rodzinne, bungee, byk rodeo, sztuczna krowa do dojenia i fotobudka.

Główną część imprezy zakończy pokaz sztucznych ogni. Plenerowa zabawa taneczna trwać będzie do późnych godzin nocnych.