Dzisiaj mieszkanka Wysokiego Kościoła Pani Kazimiera Dudek obchodziła jubileusz 90-lecia. W ten wyjątkowy dzień odwiedził ją Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki. Miał przyjemność złożyć Jubilatce życzenia, przekazać, kwiaty, list gratulacyjny oraz prezenty.

Pani Kazimiera pochodzi z miejscowości Wierzchlas położonej niedaleko Wielunia. Jako nastolatka została wywieziona do niemieckiego gospodarstwa w Braunschweig koło Hanoweru. Tam pracowała przez trzy lata, głównie wykonując prace domowe. W Niemczech poznała swojego wybranka, z którym wzięła ślub. Już jako mężatka, w 1946 roku wróciła wraz z rodziną do Polski, do Kielce. Stamtąd, za namową brata męża, przyjechali do naszej gminy i osiedlili się w Machnicach. W styczniu 1950 roku przeprowadzili się do Wysokiego Kościoła, gdzie Pani Kazimiera mieszka do tej pory.

Mąż Pani Kazimiery przez wiele lat pracował we wrocławskim Wrozamecie, natomiast Jubilatka 26 lat życia poświęciła na pracę w szpitalnej kuchni w Będkowie.

Pani Kazimiera jest osobą bardzo pogodną, sympatyczną i żywotną. Wraz z mężem wychowała dwóch synów, doczekała się pięcioro wnucząt i czworo prawnucząt.

Pani Kazimierze życzymy dużo zdrowia oraz radości życia.