Z czym kojarzy się Nam jesień? Z kolorową paletą barw i złotymi liśćmi na drzewach, ale również z tą jej gorszą stroną, związaną z okresem grzewczym. Dlatego rozpoczynamy akcję edukacyjną wśród mieszkańców dotyczącą właściwego palenia w piecach. Precz ze smogiem!

Spalanie odpadów w domowym piecu odbywa się w niskiej temperaturze, przez co w procesie tym wydziela się mnóstwo zanieczyszczeń. W takim dymie z komina, moglibyśmy znaleźć prawie całą tablicę Mendelejewa. Najbardziej na tego rodzaju zanieczyszczenia są narażone dzieci, na choroby związane z obniżoną odpornością i układem oddechowych co często objawia się jako alergia.

By zwiększyć świadomość mieszkańców gminy Wisznia Mała ogłaszamy konkurs plastyczny pt. „Narysuj potwora smoga”. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży, a ma na celu zilustrowanie w FORMIE POSTACI – POTWORA SMOGa. Personifikacja SMOG-u pozwoli łatwiej go pokonać. Postacie stworzone przez dzieci zostaną opublikowane na naszej stronie i profilu fb, a najciekawsze „potwory” trafią na ulotki i plakaty o szkodliwości zanieczyszczenia środowiska.

Osoba do kontaktu:
Katarzyna Kasprzak
e-mail: k.kasprzak@wiszniamala.pl
tel.: 71 30 84 833

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny poniżej.Regulamin konkursu

Formularz konkursu