Gminna Biblioteka Publiczna w Wiszni Małej otrzymała grant z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych". 19 tysięcy złotych przekazano na realizację projektu "Ojczysty dobrze zaprogramowany", który jest twórczą i nowoczesną propozycją świętowania Dni Języka Polskiego w Gminie Wisznia Mała.

W ramach projektu w każdej szkole na terenie gminy odbywają się zajęcia warsztatowe z programowania połączone z nauką języka polskiego. Dzieci uczą się poprzez zabawę, zdobywając wiedzę zarówno o języku ojczystym, jak i o językach programowania. Ponadto najmłodsi mają możliwość zetknąć się z elementami robotyki.

Od 4 czerwca gminę Wisznia Mała odwiedzili m.in. prof. Jan Miodek oraz robot EuGenius, z którym można było porozmawiać o języku tak samo jak z człowiekiem. 13 czerwca przyjedzie do Wiszni Małej pisarka Agnieszka Frączek, której prace są szczególnie popularne wśród dzieci. 15 czerwca, ostatnie spotkanie, gminę odwiedzi znany językoznawca i wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej - Michał Rusinek. Finał projektu odbędzie się 22 czerwca na pikniku "Powitanie wakacji" przy OKSiR Wisznia Mała.