obraz na stronie Relacja z Turnieju szachowego Złota Wieża'2018

W dniach 14 -15.04 w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej odbyły się turnieje powiatowe w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS.

W sobotę w turnieju indywidualnym wystąpiło 25 zawodników, głównie z naszej gminy. Reprezentowany był również Pęgów, Żmigród oraz Trzebnica. W każdej z grup turniejowych 2 kobiety/dziewczyny oraz 2 mężczyzn/chłopaków uzyskiwało awans do turnieju dolnośląskiego. W rywalizacji do lat 11 brało udział 7 zawodników, wyłącznie chłopcy. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Rumiński z Kryniczna, który wygrał wszystkie swoje partie. Na finał dolnośląski pojedzie również Gabriel Miś z Trzebnicy, a trzecie miejsce na podium zajął Paweł Grysiński z Wiszni Małej. Wśród juniorów młodszych do lat 14 mieliśmy również 7 osób w zawodach, ale w tym aż 4 dziewczyny. I to one okazały się najlepsze, zwyciężyła Martyna Wejman z Malina przed Ewą Kitlińską z Szewc. Dalsze miejsca zajęli Dawid Pachucy oraz Wojciech Matysiak i oni będą reprezentować nasz powiat w kategorii chłopców.
Turniej juniorów starszych do lat 17 został połączony z grupą seniorów. Zwyciężył w nim wiceprezes klubu Biały Król Wisznia Mała, pan Marek Pociejowski! Największą sensację sprawił jednak Jacek Ćwikliński ze Żmigrodu. Zawodnik sklasyfikowany na liście startowej dopiero na 10 miejscu na 11 zawodników zajął 2 lokatę, co zaowocowało promocją do kolejnej fazy. Obejść smakiem musieli się bardziej doświadczeni zawodnicy klubu z Wiszni Małej, Jakub Pietraszko oraz Bartłomiej Rutkowski. Wyodrębniono również klasyfikacje juniorów do lat 17, gdzie podium w komplecie padło już łupem Białego Króla. Na finał dolnośląski w tej kategorii wiekowej pojadą Aleksander Sosnowski oraz Kacper Bochenek. Wspomniane zawody odbędą się w sobotę 12 maja w Ścinawce Średniej.
W niedzielę w turnieju drużynowym wystąpiły niestety tylko 3 zespoły, wszystkie z Wiszni Małej. Zwyciężyła drużyna w składzie: Łukasz Butkiewicz, Jakub Pietraszko, Aleksander Sosnowski, Martyna Wejman. Tym samym Biały Król Wisznia uzyskał prawo gry w finale dolnośląskim, który dla drużyn odbędzie się z kolei w dniach
28-29.04 w Nowej Bystrzycy.
Oba turnieje odbyły się w przyjaznej i sportowej atmosferze. Dziękujemy Powiatowemu Zrzeszeniu LZS w Trzebnicy za dostarczenie nagród oraz OKSiR Wisznia Mała za udostępnienie sali na zawody.