W trakcie wakacji młodzi mieszkańcy gminy Wisznia Mała nie mogą narzekać na nudę. Przygotowana została dla nich szeroka oferta wakacyjna.

Jak co roku Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej przygotował ciekawe zajęcia. Codziennie w godzinach od 10:00 do 14:00 dla dzieci prowadzone są warsztaty m.in. artystyczne, ruchowe, taneczne i komputerowe. Dodatkowo zaplanowano seanse filmowe, oraz gry planszowe i komputerowe. Lubianym przez dzieci wydarzeniem wakacyjnym są środowe wycieczki. W pierwszym tygodniu dzieci były w Obornikach Śląskich w Papugarnii, a w drugim tygodniu odwiedziły Muzeum Pana Tadeusza. Przed nimi jeszcze kolejne eskapady m.in. do Indiańskiej Wioski. Atrakcję stanowią również przedstawienia teatralne. Za nami już spotkanie z teatrem DUET, który wystąpił z przedstawieniem pt. „Podwodny Świat”. W trakcie wakacji dzieci będą mogły jeszcze obejrzeć przedstawienie pt. „Złota Kaczka” w wykonaniu teatru Krakart. W planach jest Piknik Wędkarski, w trakcie którego będzie można poznać podstawy wędkowania i samodzielnie złowić rybę.

Równocześnie dzieci z gminy Wisznia Mała mogą uczestniczyć w nieodpłatnych półkoloniach przeprowadzanych w trzynastu miejscowościach. W poprzednim tygodniu dzieci bawiły się w świetlicach w Ligocie Pięknej, Krzyżanowicach, Piotrkowiczkach i Szkole Podstawowej w Krynicznie. A w obecnym tygodniu w świetlicach w Szymanowie, Szewcach i Ozorowicach.

Nawiązując do przeróżnych działań i aktywności naszej gminy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, cykl zajęć półkolonijnych przebiega pod przewodnim hasłem „Moja Mała Ojczyzna”. Każdego dnia podczas wspólnej radosnej zabawy, wychowawcy prowadzący spotkania wprowadzają dzieci w zagadnienia związane z tożsamością, począwszy od najmniejszej jednostki: JA - jako osoba i stopniowo rozszerzając obszar: MOJA RODZINA; MOJA MIEJSCOWOŚĆ; MOJA GMINA,POWIAT; MOJA OJCZYZNA-POLSKA.

W ramach zajęć prowadzone były także warsztaty ekorecyklingu, które miały na celu pokazanie uczestnikom, jak ważna dla środowiska jest segregacja śmieci. Dzieci oprócz uzyskanej wiedzy uczyły się samodzielnie wykonywać zabawki z rzeczy codziennego użytku: piłkę z gazet, pompon z worka, kwiatki z reklamówek, węża z nakrętek czy też samolot z gazety.

W wakacyjnej zabawie mogą uczestniczyć wszystkie dzieci z terenu gminy, w wieku od 6 lat, które codziennie otrzymują słodki poczęstunek, a na spragnionych czeka niegazowana woda mineralna.

Koordynatorem wakacyjnych działań półkolonijnych jest Pełnomocnik Wójta ds Profilaktyki Uzależnień.

Szczegółowe informacje o programie są dostępne na stronie internetowej gminy Wisznia Mała – www.wiszniamala.pl,OKSiR w Wiszni Małej – oksir.wiszniamala.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/oksirwisznia.