Po ostatnim dzwonku, który zabrzmiał na szkolnych korytarzach, rozpoczęły się remonty we wszystkich szkołach gminy Wisznia Mała. Po powrocie z wakacji uczniowie oraz nauczyciele powitają kolejny rok szkolny w odnowionych, komfortowych wnętrzach.

Szeroki zakres prac odbywa się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Szewcach. Trwa tam, rozpoczęta na przełomie maja i czerwca, termomodernizacja budynku. Budynek jest docieplany, wymieniana jest podłoga na sali gimnastycznej. Zostanie wymieniona również część stolarki budowlanej (w tym okien na sali gimnastycznej), natomiast system grzewczy oraz oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne zostanie zmodernizowane.

W Psarach trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej, która powoli dobiega końca. W środku budynku kładzione są tynki oraz posadzka, w najbliższym czasie zostaną zakończona elewacja szkoły. Ponadto w starym budynku szkolnym zostanie wymienione ogrzewanie, a budynek zostanie podłączony do kotłowni gazowej.

W Szkole Podstawowej w Krynicznie niebawem rozpocznie się adaptacja akustyczna sali gimnastycznej. Na ścianach i suficie zostaną zamontowane panele wygłuszające, które zapewnią właściwe warunki akustyczne na sali. Poprawi się komfort użytkowania sali, zostanie zredukowany pogłos oraz hałas panujący podczas zajęć wychowania fizycznego lub zawodów sportowych.

Prace remontowe będą wykonywane także w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej. W podziemiu zostaną położone tynki renowacyjne, a następnie ściany i sufit zostaną pomalowane. Wymienione będą drzwi wewnętrzne oraz okna. Na wyższych kondygnacjach także zostaną pomalowane ściany i sufity,zostanie również odrestaurowana balustrada i schody oraz zostaną wymienione drzwi do pomieszczeń.