W ostatnim tygodniu wójt Jakub Bronowicki oraz w imieniu wójta pani Sławomira Misiura-Hermann spotkali się ze sportowcami, którzy godnie reprezentowali gminę Wisznia Mała na międzynarodowych zawodach sportowych.

Wójt gościł u siebie dwóch sztangistów. Krzysztof Gaweł i Leszek Kuczyński to medaliści ostatnich zawodów Pucharu Świata w Chinach reprezentujący Klub Sportowy Szymanów. Krzysztof Gaweł zdobył złoty medal natomiast Leszek Kuczyński medal brązowy. Dwa złote medale zdobyli także dwaj pozostali sztangiści (nieobecni na spotkaniu): Jarosław Rogielski i Tomasz Wałęsa. Drużyna w klasyfikacji ogólnej zajęła VI miejsce!

Sportowcy w rozmowie z wójtem podsumowali swoje ostanie starty oraz opowiedzieli o wrażeniach z wyjazdu do Chin. Podnoszenie ciężarów to pasja sztangistów, która równocześnie wymaga od nich systematycznej i intensywnej pracy.

Z kolei pani Sławomira Misiura-Hermann spotkała się z karatekami należącymi do Dolnośląskiego Klubu Karate Jinkaku Kansei z Rogoża. Młodzi sportowcy pod koniec października brali udział w XX Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan federacji FSKA rozgrywanych w Portugalii. Ich wyjazd był bardzo owocny, gdyż wrócili z 10 medalami, w tym 6 złotymi i 4 srebrnymi. Zawodnicy trenowali pod kierunkiem senseia Dawida Graczyka, który tym razem również startował w Mistrzostwach Świata.
Karatecy bardzo intensywnie przygotowywali się do startów w Portugalii. Pierwsze zgrupowania były już pod koniec wakacji. Następnie we wrześniu i październiku zawodnicy wystartowali w kilku regionalnych turniejach i jednym międzynarodowym w Bielsku-Białej. Najintensywniejsze i najtrudniejsze były dwa tygodnie przed zawodami, wtedy to sportowcy trenowali codziennie.
Młodzi zawodnicy podczas spotkania opowiadali o swoich osiągnięciach oraz o wrażeniach z Portugalii.

Wójt oraz pani Sławomira Misiura-Hermann wszystkim sportowcom pogratulowali sukcesów oraz przekazali im listy gratulacyjne i upominki. Życzyli im również kolejnych owocnych startów.