Jesienna edycja MTB Cross Country odbyła się w sobotę 6 października. Tym razem kolarzy gościli mieszkańcy Wysokiego Kościoła, gdzie był start i meta zawodów. Miłośnicy kolarstwa górskiego pokonywali wymagającą trasę biegnącą od Wysokiego Kościoła poprzez Machnice, Będkowo (las), Brochocin, Machnice kończąc ponownie w Wysokim Kościele. Kobiety stratowały na dystansie 13 km, natomiast mężczyźni mieli do pokonania trzy pętle, w sumie ok. 37 km. Trasa była zróżnicowana pod względem technicznym, jak również ze względu na ukształtowanie terenu. Pagórkowaty teren wymagał dobrego przygotowania fizycznego oraz kondycji. Natomiast piękna, słoneczna pogoda zachęcała do rywalizacji.

Zawody rozpoczęły się od startu dzieci, które rywalizowały w trzech grupach wiekowych: dzieci z rocznika 2009 i młodsze startowały na dystansie 1,5 km (MD1/KD1), roczniki 2005-2008 na dystansie 3,5 km (MD2/KD2), natomiast roczniki 2002-2004 na dystansie 7 km (MD3/KD3). Łącznie na starcie zameldowało się 22 młodych cyklistów. Najlepszymi zawodnikami wśród najmłodszych zostali: Hanna Szukalska i Stanisław Laskowski, w kategorii MD2/KD2 pierwsze miejsce zdobył Robert Łopyta, natomiast w kategorii MD3/KD3 Tatiana Wesołowska i Kuba Wiśniewski.

Po rywalizacji dzieci na trasę wyruszyło prawie 60 uczestników głównego wyścigu. W kategorii mężczyzn metę pierwszy przekroczył Jakub Kowalczyk z czasem 1:17:38. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Agnieszka Szpocińska, która osiągnęła czas 00:34:12. Zwycięzcom w kategorii Open Puchar Wójta Gminy Wisznia Mała oraz nagrody wręczył osobiście wójt Jakub Bronowicki. Przyznane były również puchary oraz nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Podczas dekoracji wójt podziękował za przygotowanie i pomoc w organizacji zawodów Stowarzyszeniu Team Extreme Off Road Club z Wysokiego Kościoła na czele z Tomaszem Janikiem, Strzelcom z Jednostki Strzeleckiej „Strzelec” oraz licznej grupie mieszkańców Wysokiego Kościoła wraz z panią sołtys Katarzyna Janik i Radą Sołecką, bez których zaangażowania nie byłaby możliwa organizacja tego wydarzenia.

Wyścigowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Dla dzieci były dmuchańce, bańki mydlane i mały pac zabaw. Natomiast fani motoryzacji ucieszyli się z pokazu samochodów OFF ROAD.