Z okazji Dnia Sołtysa – Opiekuna i Gospodarza Wsi, 11 marca we Wrocławiu odbyła się Gala Finałowa konkursu Sołtys Roku 2018. To już kolejna edycja konkursu, podczas której nagrodzone zostały osoby zaangażowane w działania na rzecz lokalnych społeczności i zabiegające o poprawę warunków życia mieszkańców swoich miejscowości. Z gminy Wisznia Mała do tytułu Sołtys Roku 2018 nominowana została pani Józefa Bebłocińska - sołtys Krzyżanowic. W tym szczególnym dniu pani Józefie towarzyszył wójt Jakub Bronowicki.Podczas uroczystości pani sołtys odebrała dyplom oraz drobny upominek z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka i profesora Grzegorza Kurzyńskiego rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Tegoroczna gala, która odbyła się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu miała wyjątkowa oprawę. Atmosferę podczas uroczystości uświetnił występ Orkiestry Wojsk Lądowych oraz uczniów ze Szkoły Muzycznej I stopnia.

Pani Józefa Bebłocińska funkcję sołtysa Krzyżanowic pełni od 3 kadencji i w tym tygodniu będzie ubiegać się o kolejną. Pani sołtys jest ogólnie ceniona i znana jako osoba bezinteresownie działająca dla dobra społeczności. Posiada duże doświadczenie i cieszy się ogromnym zaufaniem wśród mieszkańców. Jej celem jest zintegrowanie nowych mieszkańców przybyłych z Wrocławia z tymi, którzy mieszkają w Krzyżanowicach już długi czas oraz za aktywizowanie lokalnej społeczności na rzecz całej miejscowości. Realizuje to poprzez systematyczne akcje prowadzone wśród mieszkańców. Dba również o relację pomiędzy mieszkańcami i ich integrację. W tym celu organizuje cykliczne imprezy, w które włącza się cała rada sołecka oraz duża część mieszkańców Krzyżanowic.

Pani sołtys wspólnie z mieszkańcami od lat jest zaangażowana w poprawę komfortu akustycznego wsi Krzyżanowice poprzez czynny udział w negocjacjach dotyczących budowy ekranów akustycznych przy drogach S5 i S8.

Pani Józefa Bebłocińska przez dwie poprzednie kadencje pełniła funkcję Radnej Gminy Wisznia Mała. Jest liderem Odnowy Wsi, ponadto członkiem rady „Lokalnej Grupy Działania – Kraina Wzgórz Trzebnickich”. Pani sołtys współpracuje od wielu lat z Powiatem Trzebnickim oraz z Wrocławiem co przynosi wymierne korzyści.

Gratulujemy pani sołtys i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy na rzecz mieszkańców gminy Wisznia Mała.