W sobotę, 3 marca 2019 roku w Trzebnicy po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Salwatoriański Turniej Futsalu, zwany potocznie halówką. Jej nazwa pochodzi od portugalskiego futebol de salão, co można przetłumaczyć jako halowa piłka nożna.

I Ogólnopolski Salwatoriański Turniej Futsalu zgromadził drużyny z 11miejscowości. Reprezentanci przybyli z takich miejsc jak: Elbląg, Krzyż Wielkopolski, Warszawa-Piastów, Mikołów, Koczurki, Kraków, Bielsko-Biała, Bagno, Oborniki Śląskie (dwie drużyny) i drużyna młodzieży z Wysokiego Kościoła pod opieką ks. Roberta. Łącznie przyjechało 78 uczestników turnieju.

Drużynę z Wysokiego Kościoła reprezentowali:Bogatek Jakub, Borodycz Mateusz, Cieślak Aleksy, Masternak Jarosław, Mielnik Jakub, Lachowski Oliwer, Pęczek Kamil, Owsiański Dawid i Wawrzykowski Patryk.

Mecze odbywały się w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy, a sędziował je pan Michał Gołębiewicz.

Wyniki rywalizacji:

Kategoria Juniorzy:

I miejsce Wysoki Kościół

II miejsce Mikołów

III miejsce Koczurki

IV miejsce Oborniki

V miejsce Oborniki Śląskie

VI miejsce Warszawa-Piastów

VII miejsce Bagno

Warto podkreślić wyniki poszczególnych meczów naszej drużyny:

Wysoki Kościół – Mikołów 0 – 2

Wysoki Kościół – Oborniki Śląskie 1 – 1

Wysoki Kościół - Warszawa-Piastów 6 – 0

Wysoki Kościół – Koczurki 2 – 1

Finał: Wysoki Kościół – Mikołów 3 - 0

Królem strzelców zostali: Bogatek Jakub i Wawrzykowski Patryk z Wysokiego Kościoła


Kategoria Seniorzy:

I miejsce Bielsko-Biała

II miejsce Kraków

III miejsce Elbląg

IV miejsce Krzyż Wielkopolski

Królem strzelców został Sebastian Wala z Bielska-Białej

W 19 rozegranych meczach padło 71 goli. Zwycięskim drużynom puchary i medale wręczył pan Mariusz Pawelec – piłkarz Śląska Wrocław.

Zawodnikom z Wysokiego Kościoła gratulujemy zajęcia I miejsca w turnieju, zdobycia pucharu i złotych medali i dziękujemy za godne zaprezentowanie gminy Wisznia Mała.