Pandemia koronawirusa była dużym wyzwaniem dla wszystkich. Nie ominęła również najmłodszych mieszkańców gminy Wisznia Mała, którzy z jej skutkami spotykali się na co dzień. Powrót do przedszkoli po kwarantannie był szczególny, dzieci musiały skonfrontować się z nową rzeczywistością. Mniejsze grupy, zakaz przynoszenia swoich zabawek, przestrzeganie procedur z zachowaniem rygoru sanitarnego, noszenie maseczek w niektórych sytuacjach.

By ułatwić dzieciom odnalezienie się w nowej rzeczywistości 3 wolontariuszki z powiatu trzebnickiego włączyły się do akcji szycia maseczek dla najmłodszych mieszkańców gminy. Na realizację swojego pomysłu pozyskały grant z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu Dolnośląskie Małe Granty.

Realizując zadanie pt. „Maseczki dla najmłodszych mieszkańców Dolnego Śląska” uszyły ponad 500 sztuk maseczek ochronnych dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie gminy Wisznia Mała. Maseczki zostały wykonane z kolorowych materiałów, których kolorystyka na pewno pomoże oswoić dzieci z lękami oraz odnaleźć się w otaczającej nas rzeczywistości.

Do każdej maseczki dodatkowo został dołączony obrazek do pokolorowania przedstawiający bajkową postać w maseczce. Kolorowanie postaci kojarzącej się z koronawirusem to idealny sposób na zainicjowanie rozmów o epidemii, jej rozprzestrzenianiu się i zwiększaniu świadomości dzieci.Maseczki zostały przekazane do poszczególnych przedszkoli, gdzie będą rozdysponowane wśród dzieci przez pedagogów.