Na terenie gminy trwa realizacja zaplanowanych inwestycji, bez przestojów remontujemy i budujemy zaplanowane wcześniej przedsięwzięcia. Postęp prac sprawdzał wójt Jakub Bronowicki wraz z naczelnik RIiOŚ Sławomirą Misiurą-Hermann.


W Piotrkowiczkach na ulicy Akacjowej przygotowywana jest strefa turystyczno-rekreacyjna. Budowany jest nowy plac zabaw z powierzchnią z mat gumowych umożliwiających swobodny wzrost trawy. Tego typu podłoże jest bezpieczne i przyjazne dla dzieci.Na placu, gdy tylko będzie to możliwe ze względu na sytuację epidemiczną związaną z koronawirusem, najmłodsi będą mogli korzystać z podwójnej huśtawki wahadłowej, dwóch bujaków na sprężynach, zestawu ze zjeżdżalniami, drabinkami, linami i ścianką wspinaczkową. Obok placu zabaw postawiona będzie wiata, stoły oraz ławki co sprawi, że miejsce to będzie idealnie nadawało się na różnego rodzaju spotkania i pikniki.Wykonane jest już palenisko wraz z ławeczkami, które będzie sprzyjać integracji, jak również będzie służyło turystom. Z myślą o cyklistach zamontowane zostaną także stojaki na rowery. Zadanie jest realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

W bliskim sąsiedztwie powstającego placu zabaw, w budynku komunalnym, prowadzone są prace konserwacyjne, mające na celu przystosowanie części budynku na oddział szkolny. Odnowione zostaną trzy przestronne sale lekcyjne, sanitariaty na dwóch kondygnacjach, z których skorzystają dzieci rozpoczynających od września bieżącego roku naukę w „zerówce”.

Natomiast w nowej świetlicy w Strzeszowie prace budowlane dobiegają końca. Nowa przestronna przestrzeń już niedługo będzie służyła mieszkańcom naszej gminy. Wkrótce zostanie zakupione wyposażenie kuchni oraz mebli do pomieszczeń świetlicy.

Każdego roku place zabaw w poszczególnych miejscowościach doposażamy w nowe urządzenia zabawowe. Podobnie jest w roku bieżącym. Aktualnie trwa przygotowywanie projektów umożliwiających zakup i montaż nowych urządzeń.

Sukcesywnie budujemy oświetlenie drogowe w poszczególnych miejscowościach. Została podpisana umowa na wykonanie projektów uzupełnienia oświetlenia dla następujących lokalizacji: Wisznia Mała ul. Strzeszowska (boczna od drogi powiatowej), Malin ul. Słoneczna, Szewce ul. Strzeszowska (odcinek boczny od drogi powiatowej),Strzeszów ul. Osiedlowa,Krzyżanowice ul. Główna i Kryniczno ul. Chabrowa.

Obecnie przygotowujemy postępowanie przetargowe na budowę lamp oświetlenia drogowego w następujących miejscowościach: Ligota Piękna, Ozorowice, Krzyżanowice, Strzeszów, Pierwoszów, Wysoki Kościół, Malin, Szymanów i Wisznia Mała. Również w trakcie jest przygotowanie postępowania na wybór wykonawcy lamp hybrydowych do Kryniczna (boczna ul. Wrocławskiej). Lampy te będą przyjazne dla środowiska i energooszczędne, ponieważ będą zasilane energią odnawialną z paneli fotowoltanicznych i turbiny wiatrowej, nie będą wymagały zasilania z sieci elektroenergetycznej.

Zarząd Powiatu Trzebnickiego zdecydował o wprowadzeniu do budżetu powiatu przedsięwzięcia, które ma obejmować wykonanie obustronnego poszerzenia drogi powiatowej łączącej Rogoż z Szewcami. Planuje się poszerzenie drogi po 0,75 m z każdej strony, co ułatwi swobodne mijanie się pojazdów i z pewnością przyczyni się do lepszej komunikacji.

Obecnie trwają prace projektowe budowy chodnika na ulicy Prostej w Ligocie Pięknej oraz Machnicach. Ponadto realizacja projektu przebudowy drogi Szewce – Ozorowice – Strzeszów. Wykonanie tych projektów pozwoli w przyszłych latach na realizację długo oczekiwanych inwestycji na drogach powiatowych.