obraz na stronie Świetne wyniki wiszeńskich triathlonistów

11 października w Rumii (woj. pomorskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w Duathlonie (bieg, rower, bieg). Udział w mistrzostwach wzięło łącznie kilkuset najlepszych zawodników z całego kraju. W kategorii JUNIOR MŁODSZY startowało dwoje mieszkańców gminy Wisznia Mała - Marcel Kozaczkiewicz (Szewce) oraz Matylda Wojakiewicz (Ligota Piękna), którzy na co dzień trenują we wrocławskim klubie Litwin Triathlon Elite. Oboje uzyskali doskonałe wyniki. Marcel Kozaczkiewicz zdobył złoty medal i został Mistrzem Polski w Duathlonie w kat. Junior Młodszy, natomiast Matylda Wojakiewicz zawody ukończyła na 5-tym miejscu. Gratulacje!

To nie jedyne sukcesy mieszkańców naszej gminy, gdyż wspomniana dwójka startowała również w najważniejszej imprezie sezonu triathlonowego w tym roku, która odbyła się w dniach 25-26.07.2020 w Rawie Mazowieckiej, tj. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski w Triathlonie (pływanie, rower, bieg). Po doskonałym starcie Marcel Kozaczkiewicz zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski, a Matylda Wojakiewicz ukończyła start na 9-tym miejscu, co biorąc pod uwagę, iż był to jej pierwszy start na Mistrzostwach Polski, jest doskonałym wynikiem.

Po zdobyciu srebrnego medalu Mistrzostw Polski Marcel Kozaczkiewicz został powołany do Kadry Narodowej Polski Juniorów Młodszych w Triathlonie.

Postępy naszych sportowców oraz więcej informacji można uzyskać na profilach facebook: