W wielu miejscach gminy aktualnie realizowane są inwestycje. Wójt Jakub Bronowicki wraz z Joanną Kubacką kierownikiem RIiOŚ oraz Ewą Kołodziej pracownikiem ds. infrastruktury technicznej dokonał wizytacji wykonywanych dróg. 

W Krynicznie trwa nakładanie powierzchni bitumicznej na drodze gminnej nr 104933d relacji Kryniczno – Psary (ul. Łąkowa). Zostaną tam wykonane również pobocza i chodnik na długości 361 m. Przebudowa drogi jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.


W Szymanowie wójt sprawdzał stan przygotowań do sobotnich Dożynek Gminnych. Stamtąd pojechał do Psar by ocenić stan boiska sportowego przy budynku spotkaniowym oraz nową nawierzchnię na ulicy Polnej w sąsiedztwie szkoły, z pewnością będzie to miłą niespodzianką dla uczniów. Równocześnie ocenił poziom przygotowania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego.
Kolejnym punktem wizyty była Ligota Piękna. Na ulicy Sportowej trwa przygotowanie powierzchni pod wykonanie nakładki asfaltowej, która zostanie położona w przyszłym tygodniu. Wykonane zostaną tam również pobocza wraz ze zjazdami do posesji oraz progi zwalniające. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.