Dzisiejsze słoneczne przedpołudnie uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Krynicznie i uczniowie klasy IV z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szewcach spędzili w Wiszni Małej sadząc sadzonki tulipanów, krokusów i cebulic przed Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji. W sumie dzieci posadziły 900 sztuk cebulek! Wiosną będziemy mogli podziwiać efekty ich dzisiejszych działań. Rozpoczęta dzisiaj akcja, która będzie trwała przez najbliższe kilka dni, to element projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiszni Małej pt. „Rozkwitam, bo czytam”. Za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę w bibliotece szkolnej i publicznej uczniowie otrzymali cebulki kwiatowe, które samodzielnie sadzą w strategicznych miejscach gminy.

Po posadzeniu cebulek na uczniów czekał poczęstunek. A tuż po nim krótka prelekcja o wodnym świecie i rybach, prowadzona przez pana Jana Błachuta – ichtiologa. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o rybach, jak również miały mnóstwo ciekawych pytań do pana Jana.

Projekt pt. „Rozkwitam, bo czytam”, na który biblioteka otrzymała dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego obejmuje różnorodne działania kulturalne i edukacyjne. Oprócz akcji promującej czytanie nagrodzonej sadzeniem cebulek kwiatowych, klasa która przeczytała największą ilość pozycji czytelniczych w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu i będzie uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem. Dodatkowo zostaną nagrodzeni indywidualnie poszczególni czytelnicy z każdej ze szkoły, którzy przeczytali największą ilość książek. W trakcie trwania projektu odbywały się również warsztaty czytania ze zrozumieniem i technik pamięciowych oraz warsztaty architektoniczne.