Rok 2018 w gminie Wisznia Mała, podobnie do poprzednich lat, rozpoczął się od spotkań z Mieszkańcami zainicjowanych przez wójta Jakuba Bronowickiego. Spotkania noworoczne to już tradycja w naszej gminie. Są idealną okazją do spędzenia czasu w gronie znajomych i sąsiadów, wymiany wspomnień oraz do wspólnego kolędowania.

W tym roku cykl spotkań rozpoczął się 5 stycznia w Strzeszowie, gdzie w miłej atmosferze spotkało się liczne grono mieszkańców. Był czas na wspólne biesiadowanie oraz kolędowanie z Zespołem Ludowym Strzeszowianki. Dla uczestników spotkania kolędy śpiewał również wokalista Jan Samołyk oraz Jerzy Kowalczyk.

Kolejne spotkanie odbyło się w Święto Trzech Króli w Krynicznie i było uwieńczeniem uroczystości z okazji Jubileuszu 70-lecia obecności Franciszkanów w Parafii w Krynicznie oraz oddaniem do użytku 100-letnich organów po renowacji. Do południa odbyła się uroczysta, o wyjątkowej oprawie Msza Św., a wieczorem spotkanie noworoczne w świetlicy Krynicznie. Spotkanie to zgromadziło mieszkańców Kryniczna oraz Malina, którzy ze względu na generalny remont swojej świetlicy, zostali zaproszeni do sąsiadującej z nimi miejscowości. Zebrani wysłuchali występu Chóru Amicorum oraz poezji noworocznej w wykonaniu pań Elżbiety Matyi i Eulalii Małeckiej. Na scenie wystąpił także zespół wielopokoleniowy „Malinianie”, a znana lokalna wokalistka Anna Wojtas – Gaweł oraz Jerzy Kowalczyk zachęcali do wspólnego kolędowania.

W niedzielę w Szkole Podstawowej w Psarach odbyło się spotkanie dla mieszkańców Psar. Spotkanie rozpoczęło się prezentacja jasełek w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej od I do V klasy oraz występem tanecznym grupy trenującej w wiszeńskim ośrodku kultury. Po występie dzieci do wspólnego kolędowania zachęcała Anna Wojtas - Gaweł, Zespół Ludowy Tacy Sami oraz Jerzy Kowalczyk.

Przed nami kolejne spotkania. W najbliższy weekend spotkają się mieszkańcy Pierwoszowa, Ligoty Pięknej i Krzyżanowic. Spotkanie w Ligocie Pięknej będzie połączone z uroczystością otwarcia świetlicy po generalnym remoncie oraz inauguracją Klubu Senior+, który zacznie tam funkcjonować w tym miesiącu.

Dziękujemy sołtysom oraz radom sołeckim za zaangażowanie w przygotowanie spotkań.