Ukończyłeś 60 lat? Zgłoś się po Kartę Seniora!


Gmina Wisznia Mała dołączyła do Programu Ogólnopolska Karta Seniora i otrzymała certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom. Celem Programu jest aktywizacja seniorów 60+. Warunkiem przystąpienia do Programu Gmina Przyjazna Seniorom jest wydanie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora z logotypem danej miejscowości.

Kto może ubiegać się o Ogólnopolską Kartę Seniora?

Kartę otrzymuje bezpłatnie osoba fizyczna, która ukończyła 60 rok życia i jest zamieszkała na terenie gminy Wisznia Mała.

Jakie uprawnienia daje Karta?

Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym w sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytutach zdrowia i kultury. Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia dołączają nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy 

Co jest warunkiem uzyskania karty?

Warunkiem otrzymania Karty jest złożenie wypełnionego wniosku. Wniosek można pobrać oraz złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiszni Małej, ul. Wrocławska 2, 55-114 Wisznia Mała.

Czy kartę można udostępnić najbliższej rodzinie?

Osoby uprawnione do korzystania z Karty nie mogą jej użyczać osobom trzecim pod karą cofnięcia przyznania uprawnień. W przypadku posługiwania się Kartą przez osoby nieuprawnione podmiot przyznający ulgi w ramach Programu, ma prawo zatrzymać Kartę i przekazać ją do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wiszni Małej. Na żądanie podmiotu oferującego ulgi użytkownik Karty zobowiązany jest do okazania Karty wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Nie okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość może być powodem odmowy udzielania ulgi przez podmiot.

Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat Karty Seniora?

Informacje na temat Ogólnopolskiej Karty Seniora edycja Wisznia Mała można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiszni Małej, ul. Wrocławska 2, tel. 71 310 68 32.

Kiedy można złożyć formularz zgłoszeniowy?

Formularze zgłoszeniowe można składać od dnia 21 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiszni Małej w poniedziałek, wtorek, czwartek od godz. 8.00 do godz. 16.00, w środę od godz. 8.00 do godz. 17.00, w piątek od godz. 8.00 do godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy.


Formularz zgłoszeniowy, Regulaminu Programu „Gmina Wisznia Mała przyjazna seniorom" oraz uchwała w sprawie wprowadzenia Programu znajduje się na stronie internetowej GOPS Zostań Partnerem Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Zapraszamy również Twoją firmę do współtworzenia Programu. Już ponad 250 000 seniorów dołączyło do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora a ofertę specjalną przygotowało dla nich ponad 1700 przedsiębiorców z całej Polski.

Przeczytaj o Programie:

Kartę może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełniła formularz zgłoszeniowy. Dzięki niej seniorzy z całej Polski korzystają ze specjalnych ofert przygotowanych przez firmy, które przystępują do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Głównym zadaniem karty jest aktywizacja osób 60+. Odbywa się ona na trzech płaszczyznach. Po pierwsze, seniorzy dowiadując się o Karcie mają motywację do działania, aktywnego spędzania czasu. Po drugie, seniorzy zachęcają do korzystania z Karty swoich znajomych. I wreszcie po trzecie, każdy z posiadaczy Karty może zaprosić lokalnych przedsiębiorców do przystąpienia do Programu i przygotowania specjalnej oferty dla osób 60+. Dzięki takiej aktywności program ciągle się rozwija, a jego członkowie biorą w tym czynny udział.Co zyskują firmy przyjazne seniorom?

Firmy, które są partnerami Programu OKS stają się rozpoznawalne wśród seniorów, a dodatkowo mogą oferować im dowolne rabaty, zniżki oraz oferty specjalne.

Stowarzyszenie MANKO, jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszczanie informacji o oferowanej zniżce na naszej stronie internetowej. To od firmy partnerskiej zależy, w jakim zakresie chce współtworzyć Ogólnopolską Kartę Seniora i jakie działania chce z nami podejmować.


Jak firma może zgłosić się do programu Ogólnopolska Karta Seniora?

Wystarczy, że przedstawiciel firmy wypełni formularz zgłoszeniowy – znajdujący się poniżej – i odeśle go na adres Stowarzyszenia MANKO ul. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków lub drogą mailową: marketing@manko.pl.


Kontakt dla przedsiębiorców:

 Tel.: 790 294 007

Mail: marketing@manko.pl

Formularz dla przedsiębiorców