obraz na stronie Aeroklub Wrocławski

11 km na północ od Wrocławia, w miejscowości Szymanów znajduje się Aeroklub Wrocławski – pozarządowa organizacja zrzeszająca ludzi zarażonych lataniem, którzy od 70 lat dzielą się swoją pasją z mieszkańcami Dolnego Śląska. Swoją misję rozpoczęli w 1945 roku na historycznym, choć już nieistniejącym lotnisku na Gądowie Małym, a od 1983 roku kontynuują ją w podwrocławskim Szymanowie.

W Aeroklubie można odbyć szkolenie lotnicze, jak również przeżyć zapoznawcze loty szybowcowe. Dużą atrakcją jest możliwość, w trakcie lotu samolotem, zrobienia zdjęć dowolnych obiektów w okolicy lub obejrzenia Wrocławia z niezwykłej perspektywy. Możliwe są również loty motolotnią.

Na lotnisku znajduje się jedyny w tej części Europy "swoop pond" - specjalne lądowisko z wodą do wykonywania ewolucji dla spadochroniarzy i motoparalotniarzy.

Mieszkańcy gminy i okolic mogą codziennie uczestniczyć w życiu Lotniska i spędzać z „pasjonatami lotów” swój wolny czas. Jest możliwość obserwacji zabaw modelarzy, a po uzgodnieniu także zwiedzenia hangarów i stacjonujących w nich samolotów i szybowców. Ponadto przygotowywany jest park atrakcji dla dzieci i młodzieży (m.in. tor małego motocrossu i miniquadów).

Na terenie Aeroklubu funkcjonuje bar, gdzie można smacznie zjeść i zrelaksować się. A dla tych, którzy chcą w Szymanowie zatrzymać się na dłużej jest możliwość taniego noclegu w campingach, na polu namiotowym lub mini campingu.

W roku 2016 Aeroklub Wrocławski podjął się gigantycznego i bezprecedensowego w swojej historii zadania zorganizowania całego cyklu imprez sportowych - od kilku zawodów w randzie Mistrzostw Polski, po zawody rangi światowej, Pre World Games. Imprezy organizowane przez Aeroklub są otwarte dla wszystkich i bezpłatne.

Aeroklub Wrocławski - to Wasze miejsce między niebem ... a niebem.

KONTAKT

Aeroklub Wrocławski              
http://www.aeroklub.wroc.pl
Lotnisko Szymanów              
51-180 Wrocław 49               
 
baner na stronie Aeroklub Wrocławski