Nazwa zadania: Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej i sportowej w Strzeszowie

Źródło dofinansowania: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Całkowita wartość inwestycji: 2 043 000,00 zł.

Dofinansowanie: 2 000 000,00 z.

Opis: Przedmiotem wniosku jest realizacja szerokiego zakresu działań w popegeerowskiej wsi Strzeszów, w której przed transformacją ustrojową zlok. było PPGR. Gmina dostrzegając skalę problemów wynikających z ww. sytuacji podjęła działania polegające na formalnym przygotowaniu szeregu inwestycji mających na celu minimalizację negatywnego oddziaływania likwidacji PPGR.

Zakres inwestycji obejmuje nast. działania:

1) Zagosp. terenu poprzez budowę skate parku, placu zabaw oraz siłowni plenerowej- teren zlokalizowany jest w centrum wsi, przy przedszkolu publicznym (ul. Osiedlowa, dz. nr 454/5).

2) Remont mostu drogowego na rzece Ławie w ciągu drogi gminnej nr 104922D relacji Strzeszów-Mienice- prace polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego- przywrócone zostaną parametry techniczne oraz walory estetyczne.

3) Przebudowa dr. gminnej ul. Młynarskiej- wykonanie nawierzchni bitumicznej o długości ok. 390 m. w miejsce istniejącej nawierzchni z kruszywa.

Realizacja opisanego zakresu przełoży się na wzrost jakości życia mieszkańców Strzeszowa oraz miejscowości sąsiednich, które również odczuwają skutki likwidacji PPGR.