Nazwa zadania: Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wisznia Mała

Źródło dofinansowania: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Całkowita wartość inwestycji: 4.694.787,00 PLN (słownie: cztery miliony sześćset dziewięćdziesiąt cztery tysiące siedemset osiemdziesiąt siedem złotych zero groszy)

Dofinansowanie: 4.460.047,65 PLN (słownie: cztery miliony czterysta sześćdziesiąt tysięcy czterdzieści siedem złotych sześćdziesiąt pięć groszy)

Opis: Zadanie obejmuje podjęcie prac mających na celu poprawę infrastruktury drogowej w gminie wiejskiej Wisznia Mała. Wniosek obejmuje realizację robót ocenianych jako najpilniejsze, Stwarzających największe niebezpieczeństwo oraz wywierających silny, negatywny wpływ na jakość życia mieszkańców obszaru.

Przedmiot inwestycji obejmuje następujące lokalizacje:

1. Krzyżanowice, ul. Lipowa;

2. Ligota Piękna, ul. Stawowa, Morelowa, Wiśniowa, Brzoskwiniowa, Cicha,

3. Rogoż, ul. Słoneczna;

4. Szymanów, ul. Polna;

5. Malin, ul. Wiśniowa, ul. Stawowa.

Realizacja przedstawionego zakresu wpłynie na:

- poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, w tym: kierowców, pieszych oraz rowerzystów,

- poprawę dostępności obiektów użyteczności publicznej,

- wyrównanie dysproporcji w dostępie do wysokiej jakości infrastruktury pomiędzy miastem a obszarami wiejskimi,

- wzrost jakości życia mieszkańców .