Nazwa zadania: Poprawa efektywności energetycznej budynków publicznych w Gminie Wisznia Mała

Źródło dofinansowania: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Całkowita wartość inwestycji: 3.150.000,00 PLN (słownie: trzy miliony sto pięćdziesiąt tysięcy złotych zero groszy)

Dofinansowanie: 3.150.000,00 PLN (słownie: trzy miliony sto pięćdziesiąt tysięcy złotych zero groszy)

Opis: Przedmiotem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w trzech obiektach publicznych w tym: 2 obiektów placówek oświatowych i 1 budynku świetlicy wiejskiej.

Projektem objęte będą następujące obiekty:

1. Szkoła Podstawowa w Krynicznie, ul. Szkolna 6:

2. Przedszkole ul. Na Kolonii 74 w Ligocie Pięknej:

3. Świetlica wiejska w Piotrkowiczkach, ul. Spacerowa 62:

Wysokie koszty utrzymania ww. obiektów, a także przestarzałe rozwiązania grzewcze są jednym z głównych problemów ochrony środowiska na terenie gminy Wisznia Mała. Dzięki modernizacji uzyskane zostaną efekty w postaci zabezpieczenia bryły budynków przed nadmierną utratą ciepła, zdecydowanego zmniejszenia zużycia energii potrzebnej w procesie użytkowania obiektu oraz poprawy komfortu klimatycznego w pomieszczeniach.