Dziesiątego maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Wiszni Małej zorganizowało wydarzenie pt. „Poznaj infrastrukturę wodno-kanalizacyjną w gminie Wisznia Mała”.
Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych klas ósmych z Szewc, Kryniczna i Wiszni Małej oraz klasy piątej ze szkoły w Psarach.  Pracownicy Spółki omówili cele budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej w aspekcie ochrony środowiska naturalnego oraz opowiedzieli o trzech projektach realizowanych ze środków UE. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania systemu kanalizacyjnego i oprowadzeni po głównej przepompowni ścieków w Psarach.
Największym zainteresowaniem (zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników) cieszyła się prezentacja działania pojazdu ssąco-płuczącego do czyszczenia kanałów i kamery do monitoringu rurociągów. Każdy mógł osobiście posterować kamerą. Uczniowie klasy 5 świetnie poradzili sobie z postawionym przed nimi zadaniem polegającym na segregacji odpadów na te, które można wrzucać do kanalizacji oraz te, które powinny trafić do kubła.