W niedzielę, 8 września w Krynicznie odbyło się uroczyste otwarcie centrum Kryniczna przy ulicy Spacerowej. Po przeprowadzonej rewitalizacji centrum miejscowości odzyskało blask, powstała tam nowoczesna i przyjazna przestrzeń, z której będą korzystać nie tylko mieszkańcy Kryniczna, ale wszystkich sąsiednich wiosek tj. Rogoż, Psary, Szymanów czy Ligota Piękna i Malin.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego przecięcia wstęgi przez wójta Jakuba Bronowickiego, sołtys Kryniczna Małgorzatę Tyską, radnych: Małgorzatę Ottenbreit, Michała Klina i Marcina Kramarzewskiego oraz Oliwię Kramarzewską i Zofię Nowak. Następnie wszyscy zebrani przeszli na teren plebanii, gdzie odbywała się biesiada dożynkowa. Uczestnikom umilał czas występ Gminnej Orkiestry Dętej, duetu Aleksandra Drzazgi i Konrada Bielickiego, Ernesta Pociejowskiego oraz Anny Wojtas – Gaweł, która równocześnie prowadziła imprezę. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, były dmuchańce oraz animacje. Jednostka Strzelecka 3003 im. Orląt Lwowskich przygotowała wojskowe niespodzianki, jak również jej członkowie wystąpili z pokazem samoobrony oraz działań wojskowych. Miłośnicy dwóch kółek mieli możliwość obejrzeć i dotknąć licznych motocykli będących jedną z atrakcji imprezy. Na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Sołecką, mieszkańców Kryniczna, panią Jadwigę Mróz, Restaurację Po Drodze, Państwa Szymańskich z Rogoża, Piekarnię Jul-Ka i mieszkańców z sąsiednich wiosek przynależących do parafii.

Przeprowadzona rewitalizacja w Krynicznie toto jeden z trzech projektów realizowanych w ramach zadania pt. „Nadanie nowych funkcji terenom zdegradowanym w gminie Wisznia Mała”, który obejmuje następujące miejscowości: Wisznia Mała, Kryniczno i Strzeszów i w 85% dofinansowany ze środków unijnych.