30 maja jest ustawowo ustalonym Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. Święto ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz propagowanie działań na rzecz rozwoju opieki i wychowania dzieci pozbawionych opieki rodziców.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest dniem szczególnym, to hołd dla wszystkich tych, którzy podjęli się opieki zastępczej. To święto miłości, która jest przekazywana najbardziej potrzebującym – dzieciom pozbawionych naturalnej opieki rodziców.

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego PCPR w Trzebnicy przygotowało kampanię promującą rodzicielstwo zastępcze na terenie powiatu trzebnickiego pod hasłem „Zostań rodziną zastępczą – Podaruj miłość” . Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego promującego pieczę zastępczą, filmów z wywiadami z rodzinami zawodowymi oraz do udziału w konkursach promujących rodzicielstwo zastępcze dla uczniów szkół podstawowych  i ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.pcpr.trzebnica.pl

W szczególności PCPR w Trzebnicy zaprasza do bezpośredniego kontaktu i współpracy wszystkie osoby, które chcą zostać rodziną zastępczą. W Centrum zostaną Państwu udzielone wszelkie niezbędne informacje dotyczące rodzinnej pieczy zastępczej, w tym: jak można zostać rodziną zastępczą, jakie obowiązują wymagania formalne, procedury oraz jakie wsparcie jest udzielane rodzinom zastępczym.