obraz na stronie Święto Sportu w Wiszni Małej

W pierwszą niedzielę września na boisku sportowym w Wiszni Małej spotkali się młodzi piłkarze oraz miłośnicy piki nożnej. Już po raz drugi Akademia Piłki Nożnej TALENT wspólnie z Fundacją Brawo Ty zorganizowała Święto Sportu, które było równocześnie rozpoczęciem Sezonu Piłkarskiego 2020/2021. Wydarzenie było połączone z akcją charytatywną, z której środki zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci: Roksanki, Antosia i Jasia.


Impreza rozpoczęła się rozgrywkami na murawie, które po kilku godzinach zakończyły się wyłonieniem zwycięzców. W rywalizacji wzięło udział około 100 zawodników, w drużynach mieszanych (4 dzieci, 4 dorosłych). Po turnieju odbyła się dekoracja zawodników przez prezes zarządu Fundacji Brawo Ty Klaudię Dycewicz oraz Sławomira Ćwikłę przedstawiciela Stowarzyszenia APN Talent. W wydarzeniu uczestniczył również wójt gminy Jakub Bronowicki.

Oprawę artystyczną zapewnił zespół TRIO Pawła Stuczyńskiego, który zaprezentował znane filmowe i musicalowe utwory w wersji instrumentalnej i wokalnej. Podczas koncertu artyści przenieśli zgromadzoną widownię w różne zakątki Europy.


Jedną z atrakcji podczas Święta Sportu był pokaz mistrza świata we freestyle footballu Pawła Skóry, który wykonywał ewolucje żonglerskie z piłką. Przed publicznością zaprezentowali się również zawodnicy Śląsk Wrocław Blind Football (mistrzowie świata), którzy dali pokaz gry niewidomych. Do spróbowania swoich sił na boisku zaprosili również widownię. Śmiałkowie mieli okazję sprawdzić jak trudna to dyscyplina.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria z różnorodnymi fantami. Jednym z ważniejszych momentów była licytacja, podczas której można było zawalczyć o cenne rzeczy tj. koszulka sportowa z autografem Marcina Gortata, koszulka sportowa z autografem Jerzego Dudka, plakat Andrzeja Pągowskiego, torebka firmy Ochnik, potężny miś i wiele innych. Na uczestników Święta Sportu czekały też stoiska z domowymi wypiekami, lodami, czy chlebem ze smalcem.