obraz na stronie Uroczystości w Strzeszowie

W sobotę 12 września w Strzeszowie na terenie przed nowa świetlicą odbyła się plenerowa msza dożynkowa celebrowana przez ks. proboszcza Jana Bernasia. W tym roku ze względu na obostrzenia oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, organizacja dożynek była niemożliwa. By mimo panującej sytuacji uhonorować trud pracy rolników odbyła się msza dożynkowa. Podczas liturgii zostały poświęcone chleby oraz wieńce dożynkowe, wykonane przez poszczególne sołectwa gminy. Po mszy wójt Jakub Bronowicki podziękował rolnikom za ciężką pracę, codzienny trud oraz zebrane plony.

Następnie odbyło się oficjalne otwarcie nowej świetlicy w Strzeszowie. W uroczystościach uczestniczył wójt Jakub Bronowicki, sołtys Bronisław Stawiński z radą sołecką, Przewodnicząca Rady Gminy Wisznia Mała Małgorzata Ottenbreit, członek zarządu Powiatu Trzebnickiego Sławomira Misiura-Hermann, dyrektorka OKSiR Renata Cybulska-Kaczałko, dyrektor SAPO Agnieszka Moździerz, radna Justyna Kołodziej-Dudek, zespół ludowy „Strzeszowianki” oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Strzeszowa i gminy. W obecności zaproszonych gości i lokalnej społeczności została przecięta wstęga, a świetlica poświęcona. Po uroczystości na zebranych czekał poczęstunek, a dla najmłodszych dodatkowo warsztaty i animacje przygotowane przez Magiczny Teatr Muzyczny z Wrocławia.

Od soboty mieszkańcy Strzeszowa oficjalnie mogą korzystać z nowej świetlicy. Powstała świetlica to budynek parterowy, który poza główną salą oraz zapleczem kuchennym i sanitarnym posiada odrębne pomieszczenie szkoleniowe. Wokół świetlicy został przygotowany przyjazny teren rekreacyjno – sportowy, z którego korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli.