obraz na stronie Jubileusz 95-lecia urodzin - Władysława Rosicka

Wójt Jakub Bronowicki odwiedził Panią Władysławę Rosicką z Kryniczna, która obchodziła jubileusz 95-lecia urodzin. Z tej wyjątkowej okazji osobiście złożył jej życzenia oraz przekazał list gratulacyjny, kwiaty i prezenty. W spotkaniu uczestniczyła także córka Jubilatki wraz z mężem.


Pani Władysława urodziła się w 1926 roku w małej miejscowości Charężów w powiecie kieleckim. Mając 12 lat straciła matkę i jako najstarsza z dzieci przejęła opiekę nad młodszym rodzeństwem. Do Kryniczna przyjechała w 1946 roku za swoim przyszłym mężem, który w rekompensacie za 6 lat pracy przymusowej w Niemczech otrzymał tutaj gospodarstwo rolne.

Przez większość swojego życia Jubilatka pracowała na roli, a w wolnych chwilach robiła na szydełku i drutach. Z mężem bardzo lubili zabawy karnawałowe i zawsze w nich uczestniczyli. Niestety Pani Władysława od 30 lat jest wdową. Razem z mężem wychowała sześcioro dzieci oraz doczekała się 11-stu wnuków, 22 prawnuków i 2 praprawnuków. A niebawem na świecie pojawi się 3 praprawnuk.

Jubilatka to sympatyczna osoba otoczona kochającą rodziną. Obecnie mieszka z synem, który się nią zajmuje. W opiece nad mamą wspierają go siostry.

Jubilatce życzymy niesłabnącego zdrowia oraz dalszych lat wypełnionych szczęściem i spokojem.