obraz na stronie Konkurs i Konferencja 26-27.10.2021 r. - Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.

Urząd Marszałkowski WD zaprasza na konferencję - Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.
Konferencja odbędzie się w terminie 26 i 27 października (wtorek i środa) w Mikołajkach (Hotel Gołębiewski). Organizatorami wydarzenia są: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz jednostka centralna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie).

Konferencja dedykowana jest dla kobiet mieszkających na wsi lub w małym miasteczku, działających w kole gospodyń wiejskich lub innej organizacji, którym na sercu leży dobro Ich organizacji i które chcą ją rozwijać, które troszczą się o środowisko naturalne, dla których kulinaria i gotowanie jest wspólną pasją.
Spotkanie kobiet wiejskich łączy zagadnienia kulinariów, zmian klimatycznych oraz prowadzenia działalności społecznej i budowania sieci współpracy.
Jest wyjątkową okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, do inspirujących rozmów, rozwijania swoich kompetencji i budowania know-how organizacji w kwestii nawiązywania współpracy z lokalną społecznością oraz pogłębiania świadomości i wiedzy w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym.
Prelegentami podczas konferencji będą znani eksperci, praktycy i działacze społeczni.
W ramach konferencji odbędzie się także IX edycja konkursu kulinarnego na najlepsze przetwory domowe o nazwie: „Skarby zaklęte w szkle”.
Zgłoszone do konkursu przetwory ocenianie będą w trzech kategoriach:
- domowe przetwory z owoców (w tym jagody, borówki, jeżyny, żurawiny itp.);
- domowe przetwory z warzyw (w tym grzyby leśne);
- domowe przetwory mięsne i rybne.
Każda grupa czy KGW może zgłosić do konkursu maksymalnie jeden produkt w każdej z kategorii.
Dokonując zgłoszenia koła/grupy przesyłają przepisy na zgłaszane przetwory.
Więcej informacji o zasadach konkursu znajdą Państwo w regulaminie konkursu.

Jak dołączyć do konkursu?
KGW chętne do udziału w konkursie i konferencji proszone są o przesłanie karty zgłoszeniowej do konkursu na adres e-mail: wmirol@wmirol.org.pl
W przypadku pytań dotyczących konkursu lub rejestracji na niego, organizatorzy proszą o kontakt na numer:
89 534-05-67.

Jak wziąć udział w konferencji?
Chętne i chętnych do udziału tylko w konferencji organizatorzy proszą o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na konferencję na adres e-mail: spotkaniekobiet@gmail.com
Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu: 89 535-48-43.
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 18 października 2021 roku.
W związku z epidemią COVID-19 oraz wprowadzonymi wytycznymi/zaleceniami dotyczącymi realizacji konferencji co najmniej 50% uczestników konferencji muszą stanowić osoby w pełni zaszczepione.
Karta zgłoszeniowa do konkursu, formularz zgłoszeniowy na konferencję oraz regulamin IX edycji konkursu „Skarby zaklęte w szkle” dostępne są na stronie UMWD w zakładce Rozwój obszarów wiejskich