obraz na stronie BAZA w Szymanowie oficjalnie otwarta!

W środę 29 września została oficjalnie otwarta BAZA w Szymanowie. W wydarzeniu uczestniczyła młodzież, wolontariusze, wójt Jakub Bronowicki oraz Agata Lisowicz-Wala z Narodowego Centrum Kultury. Było przecięcie wstęgi, spisane zostały zasady korzystania z bazy, a na koniec wszyscy wspólnie spędzili miłe popołudnie przy pizzy.

TworzyMY Bazę to inicjatywa Adama Gadawskiego z Szymanowa, przeprowadzona w ramach projektu „Młodych zwrot na kulturę”. Celem pomysłu jest integracja młodzieży z terenu gminy Wisznia Mała poprzez wspólną pracę przy tworzeniu własnego miejsca na kulturę.

BAZA to nowa przestrzeń zorganizowana na terenie obok świetlicy w Szymanowie. Młodzież wraz dorosłymi wolontariuszami (w tym pracownikami OKSiR-u) samodzielnie przygotowała miejsce do wspólnego spędzania czasu.

2 września w Szymanowie odbyły się pierwsze warsztaty, podczas których młodzież oraz wolontariusze skręcali meble z palet i skrzynek. Nabyte umiejętności z obsługi wkrętarki, szlifierki, młotka, pędzla na pewno wykorzystają przy innych kreatywnych zajęciach.

Tydzień później (9 września) pod okiem artysty Ryszarda Glegoły w Szymanowie przeprowadzono warsztaty malarskie - meble, skrzynki i donice nabrały nowych barw i kolorów. Ostatnie warsztaty, tym razem krawieckie, odbyły się 16 września w OKSiR Wisznia Mała - w tym dniu młodzież i wolontariusze szyli poduszki i pokrowce, które będą stałym wyposażeniem „Bazy”. Nowa przestrzeń kulturalna została także wyposażona w książki, gry planszowe i inne gadżety, które będą urozmaicały czas i integrowały młodzież.

Zapraszamy do korzystania z BAZY.