obraz na stronie Święto Sportu w Wiszni Małej

Święto Sportu już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń odbywających się w gminie Wisznia Mała. W tym roku impreza odbywała się 5 września na boisku sportowym w Wiszni Małej. Organizatorem Święta Sportu była Akademia Piłki Nożnej TALENT wspólnie z Fundacją Brawo Ty, pod patronatem gminy Wisznia Mała. W wydarzeniu wzięli udział młodzi piłkarze, ich rodzice oraz miłośnicy piłki nożnej. Święto Sportu to przede wszystkim akcja charytatywna, z której środki zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci: Olivera z gminy Wisznia Mała, Antosia z gminy Oborniki Śląskie i Krzyśka z gminy Trzebnica. W tym roku zebrano rekordowa kwotę: ok. 28 tys. zł!

Impreza rozpoczęła się turniejem piłki nożnej, w którym brały udział drużyny mieszane: 4 dzieci, 4 dorosłych. Łącznie wystartowało ok. 100 zawodników. Po turnieju wójt Jakub Bronowicki oficjalnie otworzył imprezę. Następnie odbył się pokaz sztuczek piłkarskich w wykonaniu Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football - Pawła Skóry i finał turnieju.
Dla uczestników Święta Sportu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, były animacje oraz dmuchańce dla dzieci, warsztaty ceramiczne prowadzone przez rodzinę Rudnickich oraz warsztaty robienia biżuterii. Ponadto stoisko dla młodych mam oraz wyprzedaż rzeczy używanych. Na uczestników Święta Sportu czekały również stoiska z domowymi wypiekami, lodami, tostami czy chlebem ze smalcem. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa.
Wydarzenie uatrakcyjniła część artystyczna, która rozpoczęła się występem Orkiestry Dętej z Wiszni Małej. Następnie wystąpił zespół TRIO Pawła Stuczyńskiego, który zaprezentował znane polskie i zachodnie standardy. W między czasie odbył się pokaz i wspólna zabawa z zumbą prowadzona przez Annę Mishenyovą i Magdalenę Marciniak.
Ważnym punktem imprezy była licytacja, z której środki zostały przekazane dla chorych dzieci. Wśród licytowanych rzeczy znalazły się perełki takie jak: koszulki znanych sportowców z autografami, piłka nożna z podpisem Leo Beenhakkera, rodzinny pakiet jazdy quadami, indywidualna lekcja makijażu, zdjęcie Daniela Grodzińskiego SERCE,  książki pisarza Artura Marino i wiele innych. Na zakończenie odbyło się również losowanie nagród, podczas którego można było wygrać liczne nagrody.
Święto Sportu to wyjątkowe wydarzenie, którego uczestnicy okazali wielkie serca. Dzięki zebranym datkom będzie można wesprzeć trzech chłopców, którzy tak bardzo tej pomocy potrzebują.