obraz na stronie Jubileusz 90-lecia urodzin Pani Władysławy Gągorowskiej

Wójt Jakub Bronowicki wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Małgorzatą Ottenbreit 20 stycznia złożyli wizytę Pani Władysławie Gągorowskiej – mieszkance Szewc, która obchodziła jubileusz 90-lecia urodzin.

Pani Władysława pochodzi z Radogoszczy w województwie małopolskim. Czasy jej dzieciństwa i młodości do łatwych nie należały. W 1944 roku został spalony jej dom rodzinny. Wraz z rodzeństwem i rodzicami przenieśli się do Gruszawic oddalonych o 7 km. Tam dotknęła ich wielka bieda, nie mieli co jeść. Ojciec został wysłany do przymusowej pracy rzecz Niemców, m. in. kopał okopy. Tylko dzięki odwadze czeskiego kucharza pracującego w niemieckiej stołówce rodzinie udało się przetrwać. Pani Władysława codziennie chodziła do niego z dzbankiem po zupę. 

Po zakończeniu II wojny światowej rodzina pojechała na zachód do Strupiny, a stamtąd do Górowa, gdzie byli pierwszymi mieszkańcami. Dzieciństwo Pani Władysławy było wyjątkowo trudne, już jako dziecko musiała ciężko pracować za ćwiartkę chleba. Dodatkowo dosyć wcześnie straciła rodziców i przejęła opiekę nad 7-letnim bratem.

Do Szewc przyjechała 44 lata temu, gdzie wyszła za mąż za wdowca. Małżonkowie wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne, a Jubilatka wychowywała trzech synów swojego męża.

Pogodne i optymistyczne usposobienie Pani Władysławy pozwoliło przetrwać trudne lata i niełatwe życiowe doświadczenia. Jubilatka jest pogodną osobą, cieszy się znakomitą kondycją i uwielbia czytać książki. Razem z mężem wychowała troje dzieci. Sama ma jednego syna z pierwszego związku, ponadto doczekała się 1 wnuka i 1 prawnuka.

Pani Władysławie życzymy dużo zdrowia oraz pogody ducha.