obraz na stronie Jubileusz 90-lecia urodzin Pani Stanisławy Górki

Dzisiaj w Klubie Senior+ Pani Stanisława Górka świętowała jubileusz 90-lecia urodzin. Z tej okazji wójt Jakub Bronowicki oraz dyrektor GOPS w Wiszni Małej Małgorzata Wojtkowiak-Jakacka złożyli jej wizytę by osobiście przekazać najserdeczniejsze życzenia.Pani Stanisława urodziła się we wsi Potycz w gminie Góra Kalwaria. W 1938 r. wyjechała do miejscowości Drwalewie, gdzie kończyła szkołę. Następnie podjęła edukację w Technikum Rolniczym w Płocku, które zakończyła maturą. Po zakończeniu szkoły Jubilatka dostała nakaz pracy w Grójcu. Stamtąd została przeniesiona do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, w którym pracowała 2 lata. Następnie Jubilatka wraz z mężem prowadziła gospodarkę ogrodniczą; w tunelach foliowych produkowali różnorodne flance.

Początkowo Pani Stanisława wraz z mężem mieszkała w Machnicach, a następnie przeprowadziła się do Strzeszowa, w którym mieszka do dzisiaj. Do Strzeszowa, w ramach osadnictwa, sprowadziła również swoją rodzinę.

Pani Stanisława była założycielką Koła Gospodyń Wiejskich, które bardzo prężnie działało. Panie z Koła organizowały różnorodne konkursy oraz prowadziły poletka doświadczalne z warzywami, które były nowością na polskim rynku (np. cukinią, soją itp.).

Jubilatka przez całe swoje życie była bardzo aktywną osobą. Przez dwie kadencje była Radną Gminy Wiszni Mała. W 2000 roku założyła zespół ludowy „Strzeszowianki”, który działa do dzisiaj i uświetnia wydarzenia gminne.

Pani Stanisława jest matką 4 dzieci, doczekała się 10 wnucząt i 4 prawnucząt. Jest osobą bardzo pogodną, aktywną i może pochwalić się świetną pamięcią.

Jubilatce życzymy dużo zdrowia oraz dalszych lat wypełnionych szczęściem i spokojem.