Obraz przedstawiający Doposażenie placów zabaw w Gminie Wisznia Mała

W grudniu 2023 roku poprzez zakup i montaż ławki solarnej w Strzeszowie, Gmina Wisznia Mała zakończyła realizację projektu pn. „Doposażenie placów zabaw w Gminie Wisznia Mała”.

W ramach zadania doposażone zostały place zabaw w Strzeszowie, Piotrkowiczkach, Ligocie Pięknej, Krynicznie oraz w Wysokim Kościele.

Dofinansowanie uzyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, w ramach konkursu organizowanego w 2021 roku przez Lokalną Grupę Działania „Wzgórza Trzebnickie” – poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Celem głównym operacji jest wzrost atrakcyjności turystycznej obszaru oraz poprawa jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich poprzez rozwój infrastruktury rekreacyjnej w gminie Wisznia Mała

Całkowita wartość projektu: 159 616,40 zł

Wartość dofinansowania: 78 324,00 zł