Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku „Razem dla Wolontariatu”,
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych,
Rzecznik ds. Dialogu Społecznego w Urzędzie Miasta Wrocławia,
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,
oraz firma PwC
zapraszają na siódmą Debatę „Wygrany –Wygrany. O współpracy międzysektorowej”.

Debata odbędzie się 15 listopada 2016 r. w godz. 11:30-15.00
we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu.

Spotkania z cyklu „Wygrany - Wygrany. O współpracy międzysektorowej” zostały zapoczątkowane podczas Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu w 2013 r. Od tego czasu spotykamy się dwa razy w roku, aby porozmawiać nt. współpracy podmiotów z trzech sektorów: publicznego, prywatnego oraz organizacji pozarządowych. Dyskutujemy nt. potencjału, jaki płynie z budowania szerokich partnerstw, korzyści dla uczestników, ale także pojawiających się barier. Podczas najbliższej debaty chcemy nie tylko dzielić się wiedzą nt. możliwości finansowania działań społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe, biznes oraz administrację publiczną, ale także inicjować, promować oraz wdrażać dobre praktyki współpracy między podmiotami. Podczas najbliższego spotkania pragniemy zaprosić do dyskusji o efektywnym komunikowaniu wspólnych działań otoczeniu, z korzyścią dla wszystkich członków stworzonego partnerstwa.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa drogą elektroniczną: radoslaw.bednarski@rcwip.pl lub telefoniczną: 693 145 674. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika, nazwę organizacji i adres, dane kontaktowe do uczestnika oraz informację o tym, czy organizacja chce zaprezentować podczas debaty własną inicjatywę. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 7 listopada 2016 r.

Wstępna agenda spotkania:
11.30 – 12.00 Rejestracja gości i powitalny poczęstunek
12.00 – 12.10 Oficjalne powitanie oraz przedstawienie wszystkich uczestników Debaty
12.10 – 12.25 Kim są Organizatorzy Debat? - prezentacja działalności
12.25 – 13.00 Prelekcja nt. „Jak sprzedać dziennikarzom działania społeczne”
Jak zainteresować media działaniami społecznymi? Co zrobić, aby dziennikarze chcieli przyjść na wydarzenie społeczne? Jak nie należy komunikować mediom przedsięwzięć społecznych? Jakie najczęstsze wpadki popełniają organizatorzy inicjatyw społecznych w stosunku do przedstawicieli mediów? Na te i inne pytania dot. współpracy z mediami przy organizowaniu przedsięwzięć społecznych postaramy się odpowiedzieć podczas prelekcji, którą poprowadzi dziennikarz radiowy Bartosz Szarafin.
13.00 – 13.30 Prezentacja zgłoszonych inicjatyw.
Uczestnicy debaty będą mogli zaprezentować inicjatywy, pomysły, programy, które realizują w ramach swojej działalności i do których realizacji poszukują partnerów. Maksymalny czas prezentacji: 5 minut. Prezentacja powinna zawierać: przedstawienie obszaru działania organizacji, prezentacja planowanego projektu, oczekiwania odnośnie do współpracy, wspólne korzyści z nawiązania współpracy. Prosimy o przesłanie prezentacji inicjatyw do 10 listopada 2016 r.
13.30 – 13.45 Przerwa kawowa
13.45 – 14.00 Prezentacja zgłoszonych inicjatyw c.d.
14.00 – 14.50 Rozmowy stolikowe (możliwość indywidualnej rozmowy z osobami prezentującymi inicjatywy oraz pozostałymi uczestnikami debaty)
14.50 – 15.00 Podsumowanie debaty i pożegnanie



UWAGA!
Liczba miejsc dla organizacji pozarządowych jest ograniczona. Organizacje zakwalifikowane do udziału w debacie zostaną o tym poinformowane telefonicznie i e-mailowo.